Hogyan pakold el az életed egy dobozba
Az élet néha arról szól, hogy elengedsz dolgokat, de nem feltétlenül kell örökre megválnod tőlük. A miniraktárak nem csak tárolóhelyek, hanem kapcsok is a múlt és a jövő között. A téma együttműködő partnere az EuroMiniStorage.
Amikor Adél eladta budapesti lakását, hogy kövesse szíve választottját Svájcba, rájött, hogy egy életet nem lehet egyszerűen csak bőröndbe pakolni.
Az álom, ami dobozba került
Adél elég bátor volt, hogy mindent hátrahagyjon a szerelemért, de nem volt olyan bátor, hogy kidobja a nagymamája régi hímzett abroszát, az egyetemi jegyzeteit és azt a fura, de imádott lámpát, ami még a kollégiumi szobáját díszítette. "Ez mind kellhet még!" – mondogatta magának, miközben rájött, hogy egy svájci stúdiólakásba ezeknek fele sem fog elférni.
Keresgélni kezdett, és hamarosan rálelt a tökéletes megoldásra: a miniraktárak világára. Itt nemcsak helyet talált az élete maradékának, hanem lelki nyugalmat is. A raktár bérlése egyszerűbb volt, mint gondolta. A bútorszállítók mindent elvittek, és ő máris készen állt arra, hogy könnyített csomaggal induljon el új kalandja felé.
A bútorok és az emlékek találkozóhelye
Adél raktára valóságos időgéppé vált. Együtt lapult benne a gyerekkori plüssmackó és a modern skandináv kanapé, a régi CD-gyűjtemény és az az üveg asztalka, amit mindig is utált, de "talán egyszer még jól jön". Mosolyogva konstatálta. hogy a raktára olyan, mint egy emlékkapszula: minden, ami fontos egy helyen, biztonságban.
Az újrakezdés könnyedsége
Adél most Svájcban él, és azt mondja, hogy a budapesti bérelt raktárának köszönhetően nem kellett végleg búcsút mondania az emlékeinek. Amikor majd egyszer visszatér Magyarországra – akár egy év múlva, akár tíz év múlva –, minden ott lesz, ahol hagyta. Addig pedig könnyedén élheti az új életét anélkül, hogy a múltja terheit cipelné.
Adél története sokunk számára ismerős lehet. Mert néha nem az a kérdés, hogy mit viszel magaddal, hanem az, hogy mit hagysz hátra – és hol.
(X)